ostatní

Čekatelské zkoušky okresu 216 probíhali po dva víkendy. První byl koncem roku 2012 na Harasově a druhý začátkem roku 2013 v klubovně našeho střediska.

Akce pro školní družinu, tentokrát na téma staré pověsti české.

Výlet oddílu Aljaška-Bludičky na Harasov.

Přidáváme sem pár foteček z naší svatby. Chtěli bychom moc moc moc moc poděkovat rodičům, svědkům (Gumí, Hroch), družičkám (Přejezd, Babů), kamarádům, kteří nám pomohli s přípravami (Gready, Vašašu, Babák, Piši, Kohi) a všem ostatním. Pokud jsme na někoho zapomněli tak se omlouváme, měli jsme oči jenom sami pro sebe. Také chceme moc poděkovat těm co s námi přijeli strávit náš nejkrásnější den. A v neposlední řadě moc moc děkujeme za svatební dary, nečekali jsme jich takové množství a udělali nám obrovskou radost.

Další velká debordelizace klubovny, tentokrát jsme se vrhli na velkou klubovnu.

V sobotu 21. dubna a vlastně celý tento víkend se patřila Praha oslavám sta let skautingu. Nejprve jsme nevěděli jestli nám vyjde čas abychom se tam mohli jet podívat, ale čas nám vyšel a tak jsem tam společně s Hrochem a Blembou vyrazili. Později se k nám připojila i Světluška. Nebylo nic krásnějšího než vidět plný staromák skautů. Velice nás to naplnilo a zvětšilo to naší chuť do skautování.

Vánoce oddílu Aljaška-Bludičky

´Banditi a loupežníci, jdeme se podívat do vašeho brlohu! Do jeskyně Mordloch (vražedná díra) , kousek od města Štětí. Poklad ani kostru tamějšího poustevníka jsme nenašli. Zato jsme si cestou prohlédli sochy V.Levého - Čertovy hlavy, Harfenici, Hada. U Sedmy chlebů jsme si dali pořádný loupežnický oběd a postavili brloh z mechu a šišek. Domů nás odvezl bus ze Štětí. Tentokrát již nebyl nacpaný k prasknutí a cesta byla natolik pohodlná, že si někteří zdřímli.´

Výlet oddílu Aljaška do Kozel.

´Sobotní výlet tentokráte v blízkém okolí Neratovic. Cestu do košáteckého lesa ztěžovali medůzy i jiné nástrahy. Kdo se před medůzou včas neschoval, zkameněl. Oběd si tentokrát vlčáci připravovali sami. Uvařit rýži v přírodě nebylo snadné. Především rozdělat a udržovat oheň než rýže změkne, hodina nám nestačila - jaká to je pohoda doma otočit kolečkem a pustit plyn.´

Tento víkend připravilo naše středisko společně se sociálním odborem MěÚ.

Úklid a malování malé klubovny. Bohužel jsme museli odstranit mnoho skvělých obrázků, kterými klubovnu vyzdobily Rychlé Šipky z Kariboo.

Tábor oddílu Aljaška-Bludičky na Harasově

Aljaška se podílela na zábavně-poučné akci pořádané Maltézskou pomocí. V Českolipsku jsme navštívili mimojiné medvědy, krásné přírodní zajímavosti nebo jeskyní bludiště. V maskách jsme si zahráli divadýlko a ke konci výletu nás byla většina utahaná jak koťata.

Akce pro školní družinu II.ZŠ na téma strašidla a strašidláci.