Betlémské světlo

betlemske_svetlo-6Po roce k nám opět zavítá plamínek z Betléma. Kdo o tomto vánočním symbolu ještě neslyšel, jedná se o plamínek, který je každoročně zažehnut v Betlémě, aby byl pak následně předán delegacím z celé Evropy. Výprava českých skautů každý rok odjíždí do Vídně, aby světlo prostřednictvím vlaků rozvezla po celé České republice.
Skauti ze střediska Lišák a Přístavu Neratovice Vás zvou na tradiční rozdávání Betlémského světýlka. Najděte si chvilku času a přijďte si k nám pro plamínek, kterým můžete potěšit své okolí a blízké, a navodit tak hřejivou a pohodovou atmosféru Vánoc. Betlémské světlo je pro nás symbolem míru a přátelství. Zapojte se i Vy do řetězu a obdarujte světýlkem své sousedy a známé.

Přijďte si zapálit svíčku:

v pátek 23. 12. od 17 do 19 hod.

– náměstí Republiky u kašny (Přístav)

v sobotu 24. 12. od 10 do 13 hod.

– skautská klubovna na dopravním hřišti (Lišák)

Pokud doma nenajdete žádnou lampičku na svíčku či olej, přijďte i tak, plamínek si odnesete v naší sklenici s čajovou svíčkou.

1_vectorized 5_vectorized 2_vectorized 6_vectorized 3_vectorized 7_vectorized

Přejeme všem poklidné a příjemné prožití vánočních svátků.

 

Akce |