Zprávy z tábora Taury 2016

Cesta se nam lehce protahla a tak jsme v buse prozili asi 4 hodiny z naseho tabora.
Kolem Benesova jsme na par kilometrech jeli krokem hodinu a pul. Pak se to nastesti rozjelo a tak az na par chvilkovych kolon jsme stastne dorazili do cile.
Ubytovali jsme se a zacali upravovat taboriste k obrazu svemu.

Prvni cely den tabora je temer za nami. Dopoledne jsme jeste chvili dodelavali nejake taborove stavby a veci potrebne pro zivot v tabore.
Nasledovala ubodni scenka do celotaborove hry a rozdelovani do skupinek v kterych se bude ve hre hrat.
Nyni ji deti shaneji potrebne doklady pro to aby se mohli z Londynskeho nadrazi vypravit na svoji cestu kolem sveta. Snad ten vlak stihnou.

Bohuzel jsme se dozvedeli ze vcerejsi clanek nebyl z technickych duvodu zverejnen. Jiz by to melo byt napraveno.

Pondeli:
Po vyrizeni vsech nalezitosti a rychlem odjezdu z Londyna cekala na nase cestovatele dalsi prekazka v podobe rozbitych koleji pri prujezdu Francii. Koleje se podarilo opravit a zaroven se vsem podarilo ziskat francouzska viza.
U Suezu se panu Fogovi zalibila mesita a tak se vyrazilo na jeji prohlidku. Bohuzel cestovatele narazili na nabozenskeho fanatika, ktery se udajnou modlitbou pouze snazil odlakat jejich pozornost, aby jeho spolecnici mohli mezitim nepozorovane odcizit boty zanechane pred mesitou.
Nasi cestovatele vsak vyrazili po jejich stopach, aby boty ziskali zpet a mohli si zitrejsiho rana vyridit vizum do Suezu.

UTERY:
Hned po ranu se nasi cestovatele prepravili pres Suez. Nekterym ziskani viza trvalo ponekud dele.
Pri ceste indii videli cast obradu kmene Brahmanu pri kterem mela byt obetovana princezna Auda. cestovatele to vsak tak nenechali a po velkem usili se jim povedlo princeznu zachranit.
Princezna jim pomohla s cestou pres indii a behem cesty jim ponohla s pripravou tradicnich placek.

STREDA:
Kvuli dnesnimu vetrnému pocasi, se nasi cestovatele schovali u jednoho z indickych vladcu. Zen je pozval na lov, ktery se diky jejich snaze velice vydaril a tak jsme obedvali slona na kmine.
Po dlouhem odpocinku a po vyjasneni pocasi se cestovatele na zbyvajicich slonech vydali na dalsi cestu.
Avsak stala se nemila nehoda a nekteri ze slonu zakopli a zranili se a museli byt osetreni.
To se podarilo a nase cesta pokracuje vesele dal…….

Patek:
Fogova skupina pri odpocinku z cesty narazila na nespokojené a utiskované vesničany Japonska. Utiskoval je mistni krutovládce Shogun. Fog se rozhodl tedy vesnicanum pomoci a pripojit se do povstani proti nemu, ktere nakonec dopadlo vitezne a dokonce se podarilo mu sebrat pasky, ktere mu umoznovaly nepremozitelnost a navladl konecne mir. V odpolednich hodinach deti zjistovaly osobni a nekdy i intimni informace o roverech (barva tricka, vek, duvod prezdivky…)

SOBOTA:
Dnešek začal jako vždy rozcvičkou a snídaní. Dopoledne bylo nabité programem, který začal zápasem v balení , po kterém následovalo bosé bloudění společně s rukodělkami, kde si děti vyrobyly papírové růže. Odpoledne nás zastihl spadly most a při jeho opravě nám ukradli zavazadla, která se děti následně vydaly hledat do HL. Večer následoval oheň u kterého se zpívali písničky a pak se šlo na kutě.

Pondeli:
Jako kazdy den nas ze spanku probudilo zavolani „budicek“. Deti i vedouci pomalu vylezaji ze svych stanu s unavenym vyrazem ve tvari. Po rozcvicce nas ceka vydatna snidane v podobe buchet, perníku a muffinu za ktere vdecime nasim navstevam o navstevnim dnu.
Pote probehl zapas hnedeho a cerneho tymu v letosni taborove sportovce BALENI. Po trech ctvrtinach napinave hry nakonec vitezi hnedy tym 20:14.
Na zbytek dopoledne se vyrazilo na boruvky. Sbirali se jak do pusy tak na zitrejsi boruvkove blbouny.
Po vynikajicim obede si deti zmerily sve sily s mistnim vladcem protektoratu a po nekolika hodinach hry se jim podarilo obsadit temer vsechna uzemi a umoznily tak Phileasu Foggovi pokracovat v dalsi ceste.
Vecer nas cekalo uz jen sprchovani unavenych, spinavych a zpocenych ucastniku tabora.
Zacalo se stmivat a ze zatazene oblohy zacaly padat prvni kapky. Behem noci nas minula asi pekne velka burina, ze ktere jsme my mel jen ohnostroj.

Úterý, středa

Včera nadešel cas dlouho očekávaných olympijských her. Děti si vyzkoušely několik disciplín od hodu granátem přes sprint az po střelbu ze vzduchovky. Před polednem začalo trochu pršet a tak jsme se rozhodli pro otevření Kasina, kde si každý mohl znásobit svůj finanční kapitál.

Dnes na nás vykouklo slunce a tak se snažíme chopit šance a nasbírat dostatek dřeva na slavnostní oheň. Který bude možná dnes, pokud nas nezastihne další sprška.

STREDA – CTVRTEK

Ve středu 13.7 se neslo v duchu připravy slibového ohně.Takže  se tábor pustil do práce. Roveři šli kácet soušky a ostatní šli sbírat chrošťí. Ti kteří nebyli až tolik k práci potřeba,  se vyřádili na lanových aktivitách za táborem. I přes fakt že slibový oheň byl hotov, kvůli dešťi nebyl uskutečněn. Příští den (čtvrtek) se tábor probral do divokého deštivého počasí.Dopolední program vyplnily převážně deskové hry.  Odpoledne se zdobilo prostranství okolo slibového ohně šiškami. Večer okolo 21:00 se uskutečnil slibový oheň, kde slibovala a byla obdařena řada skautů a skautek, vlčat a světlušek. Dle ohlasů táborníků  se slibový oheň vydařil, i přes nepřízeň počasí .

Autor: David Šanda (Pérák)

PATEK
Při rozcvičce v bezdeštném ránu si děti nasbírali pár taury dolarů co jim síly stačili aby jich měli co nejvíce na večerní burzu. Dopolende proběhla závěrečná hra „Přelidněný Londýn“, kde si museli poradit s různými individui se kterými se potkali cestou do Reformního klubu. Všechna družstva cestu zvládla a stihla tak pomoci panu Fogovi vyhrát sázku. Po té se až do oběda hrála doplňující hra „bizoni“ v ní šlo o sklidneni stáda krav a jejich odvedeni do chleva, v tom jim ale bránil rozlícený býk a roztržitý pastýř. K obědu pak byly kuřízky s brambory a mexická polévka. Odpoledne, po poledním klidu, se rozjela burza. Každý si z ní odnesl to, na co měl dostatek taury dolarů z bojů a zápasu z celého tábora. Po burze následovalo předbalovani a volný program kde si většina užívala své vydražené věci.

nezařazené |